Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Półmetek realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej - ‘Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022

Gmina Głusk pozyskała środki w wysokości 272 340,00 zł z Funduszu Solidarnościowego Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk przystąpił do realizacji Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022. Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz prowadzony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Gmina Głusk pozyskała środki  w wysokości  146 880,00 zł.

Beneficjentami Programu jest 15 członków rodziny/opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają usług opieki wytchnieniowej.

W procesie rekrutacji Gmina umożliwia osobie niepełnosprawnej lub członkom rodziny/opiekunom nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem                  o znacznym stopniu niepełnosprawności samodzielny wybór osoby, która świadczy usługę opieki wytchnieniowej.

 

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają realizację programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2022 r.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do Programu w 2023 r.

 

 

galeria

Utworzono dnia 02.08.2022, 12:20

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą