Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wspieraj seniora

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby.

Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usługi opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Usługa wsparcia polega  między innymi na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

 

Program adresowany jest do:

1. Osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem COVID – 19.

2. W szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

 

SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk w Dominowie uwrażliwia na osoby podszywające się za realizatorów tego zadania. Poniżej mechanizm udzielania pomocy, według którego będę pracować pracownicy GOPS Głusk.

 

MECHANIZM UDZIELANIA POMOCY W RAMACH PROGRAMUnie-daj-się-oszukać.jpg

 

Zadzwoń na infolinię 22 505 11 11

1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię.

Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00-21:00 Seniorze zapisz datę  i godzinę zgłoszenia.

2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do GOPS Głusk przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

3. Pracownik GOPS Głusk skontaktuje się telefonicznie z seniorem, poda datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora, zweryfikuje zgłoszenie  i ustali usługę wsparcia, która ma polegać na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmującym artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Następnie podaje dane osoby, która przyjedzie do Seniora w celu pomocy oraz datę. Seniorze pamiętaj o zapisaniu numeru do GOPS Głusk oraz danych osoby, która do Ciebie przyjdzie.

4. Wyznaczony przez GOPS Głusk pracownik przyjedzie do Twojego miejsca zamieszkania. W celu weryfikacji poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów.

 

W razie wątpliwości zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Głusk w Dominowie  tel. 81 75 18 162 lub tel. kom. 517 103 783

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą