Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Półmetek realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk jest na półmetku realizacji Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” - edycja 2022.  Program finansowany jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz prowadzony Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Gmina Głusk pozyskała środki w wysokości 272 340,00 zł z Funduszu Solidarnościowego.

Beneficjentami Programu jest 3 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz 6 osób dorosłych niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu znacznym  lub umiarkowanym  lub orzeczeniami traktowane na równi do wyżej wymienionych.

W procesie rekrutacji asystentów czynnie zaangażowani byli sami adresaci projektu, którzy to wskazywali osoby z własnego otoczenia z którymi już współpracowali oraz do których mieli zaufanie. Beneficjenci dzięki udziałowi w Programie uzyskali pomoc w czynnościach dnia codziennego, korzystali z wydarzeń kulturalnych oraz realizować swoje hobby.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do ww. Programu w 2023 r.

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą