Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pudełko życia

 

„W miarę jak wzrastać będzie średnia długość życia, a w konsekwencji także liczba ludzi starszych, coraz bardziej konieczna będzie krzewienie kultury, która akceptuje i ceni starość, a nie spycha jej na margines społeczeństwa”

                                                                                  Jan Paweł II

 

I. REALIZATOR PROJEKTU

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk

II. DIAGNOZA I UZASADNIENIE

W Gminie Głusk mieszka około 11939 mieszkańców, w tym 2090  osób starszych i właśnie do nich głównie skierowany jest projekt. To pomoc dla osób starszych mieszkających samotnie bądź w rodzinach, gdzie młodsi członkowie pracują, które cały dzień spędzają samotnie.

III. CEL PROJEKTU

„Pudełko życia” ma na celu zapewnienie osobom starszym, mieszkającym samotnie, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, przewlekle chorym wsparcia w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, podczas udzielenia pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne.

IV. CELE SZCZEGÓŁOWE

„Pudełko życia” to projekt, który ma na celu zapewnienie właściwej opieki i wsparcia osobom starszym, samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pudełko jest narzędziem umożliwiającym przeprowadzenie sprawnej akcji ratunkowej przez służby medyczne lub inne w sytuacji zagrożenia życia. Może ono uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu kwalifikowanej pomocy medycznej nie jest w stanie podać podstawowych informacji o chorobach, uczuleniach czy zażywanych lekach.

 „Pudełko życia” to niewielkie plastikowe opakowanie z kartą informacyjną w środku, opatrzone specjalną naklejką. Powinno być umieszczone w widocznym miejscu.

Osoby uczestniczące w projekcie otrzymają pojemnik na leki z 7 przegródkami oraz specjalną naklejkę, którą można umieścić na szafce, lodówce. Na niej będzie widniała informacja „Tu jest Pudełko Życia”. 

 

 

V. GRUPA DOCELOWA

Adresatami są osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne z terenu Gminy Głusk.

 

VI. TERMIN I MIEJSCE REALIZACJI

Projekt realizowany będzie od 12 lipca 2021 r. do 30 września 2021 r. lub do wyczerpania posiadanej ilości pudełek.
Dystrybucja „Pudełek życia” odbywać się będzie podczas Dożynek Gminnych oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Głusk, ul. Rynek 1, 20-388 Dominów.

 

VII. OCZEKIWANE REZULTATY I EFEKTY

 

1. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa beneficjentów projektu.
2. Większa i szybsza możliwość udzielenia pomocy przez służby medyczne.

 

VIII. BUDŻET PROJEKTU 

Nieodpłatne przekazanie „Pudełka życia” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Głusk” 

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą