Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania pt. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. - edycja 2024

Utworzono dnia 14.02.2024

Rozpoczął się nabór wniosków w otwartym konkursie ofert na realizację zadania pt. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024


Do 6 marca br. organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mogą składać oferty na świadczenie usług asystenckich  dla osób z niepełnosprawnościami.


Gmina Głusk pozyskała środki z Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 dla pochodzące z Funduszu Solidarnościowego.


Wysokość środków przeznaczonych na konkurs  to 573 940 zł. Pozwolą one na świadczenie  9540 godzin wsparcia dla mieszkańców gminy Głusk. Pomoc w codziennym funkcjonowaniu mogą otrzymać dzieci z niepełnosprawnościami do 16 roku życia, a także osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi. W pierwszej kolejności usługi będą świadczone osobom, które wymagają wysokiego poziomu wsparcia, w tym osobom z niepełnosprawnościami sprzężonymi i trudnościami związanymi z mobilnością i komunikacją. Co najmniej 70% beneficjentów Programu będą stanowiły osoby wymagające szerokiego zakresu pomocy.

Usługi asystencji osobistej mogą w szczególności polegać na pomocy asystenta w wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu, wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy), zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.
       
Informacje o konkursie:

Odnośnik do konkursu

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 351

W poprzednim miesiącu: 1019

Wszystkich: 20070