Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Protokół z rekrutacji uczestników do Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego- edycja 2024.

Utworzono dnia 15.04.2024

Gmina Głusk w dniu 6 marca 2024 r. rozpoczęła rekrutację do resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024, która trwała do 29 marca 2024 r.

 

Gmina Głusk przewiduje objęciem wsparciem 15 osób, w tym:

- 10 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne) w formie pobytu dziennego – po 150 godzin.

- 4 dzieci w wieku do ukończenia 16 r.ż. spełniających zapisy części IV Programu w ramach pobytu dziennego– po 150 godzin.

- 1 osobę z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne) w formie pobytu całodobowego – 10 dób.

 

W okresie od 6 marca 2024 r. do 29 marca 2024 r. chęć skorzystania z opieki wytchnieniowej zgłosiło 15 mieszkańców Gminy Głusk posiadających orzeczenie o niepełnosprawności  bądź  orzeczenie traktowane na równi, w tym:

 

- 11 osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne) w formie pobytu dziennego. W tym jedna osoba w trakcie zrezygnowała ze wsparcia.

- 3 dzieci w wieku do ukończenia 16 r.ż. spełniających zapisy części IV Programu w ramach pobytu dziennego

- 1 osobę z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne) w formie pobytu całodobowego.

Wobec uczestników, którzy w dokumentacji rekrutacyjnej wskazali osobę, która będzie świadczyła usługi opieki wytchnieniowej, świadczenie usług asystenckich rozpoczęło się  od dnia 4 kwietnia 2024 r.

Informujemy, że uczestnicy, którzy w dokumentacji rekrutacyjnej nie wskazali opiekuna, mają możliwość uczynienia tego na każdym etapie realizacji Programu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 107

W tym miesiącu: 261

W poprzednim miesiącu: 443

Wszystkich: 20977