Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Wigilia w zaciszu domu” - edycja 2023

Utworzono dnia 22.12.2023

„Wigilia w zaciszu domu” 

Edycja 2023

 

            Święta to wyjątkowy czas, kiedy wielu z nas zasiada do wigilijnych stołów, dzieli się opłatkiem i jest z bliskimi. Jednak w niektórych domach nie słychać kolęd i gwaru. Jest pusto i samotnie.

W dniu dzisiejszym 20 osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych  z terenu naszej gminy, które z różnych przyczyn Wigilię i najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzą samotnie w domu otrzymało potrawy wigilijne i ciasta przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej Gminy.  
            Osoby potrzebujące otrzymały m.in.: KGW w Majdanie Mętowskim - wigilijne pierogi z kapustą i pieczarkami, KGW w Wilczopolu i Mętowie - 5 rodzaji ciasta, KGW w Klinach - kapustę świąteczną, KGW w Dominowie - śledzie i pierniki, KGW w Prawiednikach - wigilijne śledzie, KGW w Ćmiłowie - barszcz z uszkami.

Kartki z życzeniami świątecznymi  przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mętowie.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację projektu.

 

Realizator:  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Głusk
Sponsorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Wilczopolu, Koło Gospodyń Wiejskich w Mętowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Dominowie, Koło Gospodyń Wiejskich Majdanie Mętowskim, Koło Gospodyń Wiejskich w Prawiednikach, Koło Gospodyń Wiejskich w Klinach, Koło Gospodyń Wiejskich w Ćmiłowie.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 78

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 348

W poprzednim miesiącu: 1019

Wszystkich: 20067